Start > Kontakt

Kontakt

Vill du komma i kontakt med präst, musiker eller andra ansvariga? Här hittar du e-postadresser och telefonnummer. Längre ner på sidan hittar du även adresser och karta till våra lokaler.

Personal

Fredrik Seltman

Präst

Fredrik Seltman
070-276 03 35
fredrik.seltman@svenskakyrkan.se

Wilma Johansson

Barn- och ungdomsledare

Wilma Johansson
070-091 91 59
Snap: @efssodertalje
wilma.johansson@efs.nu

Musikpedagog

Dan Lindh
076-109 32 21
dan.lindh@svenskakyrkan.se

Styrelse

Marit Mossberg

Ordförande EFS

Marit Mossberg
070-299 29 18
maritmossberg@gmail.com

Jonathan Josefsson

Ordförande Salt

Jonathan Josefsson
073-687 73 17
jonathan@jjosefsson.se

Magnus Petterson

Kassör

Magnus Petterson
0705-68 29 98
nils.magnus.pettersson@gmail.com

Bokningsansvariga

Maria Johansson

Lindängen

Maria Johansson
070-272 64 10
johansson0802@gmail.com

Södertälje pastorat

Hagabergs kapell

Södertälje pastorat
Boka dop och vigslar m.m.
08-550 913 50
sodertalje.pastorat@svenskakyrkan.se

Sörkan

Sara Edlund
073-639 26 31
sarsa_elovsson@hotmail.com

Övriga

Ansvarsgruppsledare

Elisabeth Olofsson
070-255 89 28
elisabeth.m.olofsson10@gmail.com

Hitta till Hagabergs kapell och Lindängen

Hagabergs kapell ligger inne på Hagabergs folkhögskolas område. Adressen dit är Erik Dahlbergs väg 60.

Vår föreningsgård Lindängen ligger strax intill kapellet. Postadress är Grödingevägen 19, men (bil)infarten till Lindängen är vid Lindåsvägen 7-9.


Visa en större karta.