Start > Kontakt

Kontakt

Här finns kontaktuppgifter till våra ansvariga. Längre ner på sidan hittar du adresser och karta till våra lokaler.

Personal

Karen Martens

Präst

Karen Martens
Även tysktalande
070-397 11 83
08-550 914 59
karen.martens@svenskakyrkan.se

Petter Johansson

Församlingsassistent

Petter Johansson
070-091 91 59
petter.johansson@hagaberg.nu

Anna Bohm

Kantor

Anna Bohm
070-849 54 57
anna.bohm@svenskakyrkan.se

Styrelse

Marit Mossberg

Ordförande EFS

Marit Mossberg
070-299 29 18
maritmossberg@gmail.com

Jonathan Josefsson

Ordförande Salt

Jonathan Josefsson
073-687 73 17
jonathan@jjosefsson.se

Magnus Petterson

Kassör

Magnus Petterson
0705-68 29 98
nils.magnus.pettersson@gmail.com

Bokningsansvariga

Maria Johansson

Lindängen

Maria Johansson
070-272 64 10
johansson0802@gmail.com

Sörkan

Sara Edlund
073-639 26 31
sarsa_elovsson@hotmail.com

Södertälje pastorat

Hagabergs kapell

Södertälje pastorat
Kontakta Södertälje pastorat för att hyra Hagabergs kapell
08-550 913 50

Övriga

Daniel Claesson

Webbansvarig

Daniel Claesson
Kontakta mig om du har frågor om hemsidan
073-442 75 56
daniel@danielc.se

Ansvarsgruppsledare

Elisabeth Olofsson
070-255 89 28
elisabeth.m.olofsson10@gmail.com

Hitta till Hagabergs kapell och Lindängen

Hagabergs kapell ligger inne på Hagabergs folkhögskolas område. Adressen dit är Erik Dahlbergs väg 60.

Vår föreningsgård Lindängen ligger strax intill kapellet. Postadress är Grödingevägen 19, men (bil)infarten till Lindängen är vid Lindåsvägen 7-9.


Visa en större karta.